Aktualności

Wręczono Laury Magellana 2014!

_MG_1685

Za wizję, wyobraźnię, wytrwałość oraz talent zarządczy doceniono w piątek, 24. kwietnia, współczesnych Magellanów – osoby sięgające poza horyzonty, których wybitne dokonania pomagają pozytywnie zmieniać rzeczywistość.
Wśród laureatów nagród przyznawanych przez Korporację Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, znaleźli się:

–> MAGELLAN ROKU – Piotr Voelkel za osiągnięcie niekwestionowanego sukcesu na bardzo konkurencyjnym rynku meblarskim przy jednoczesnym działaniu filantropijnym oraz zaangażowaniu w rozwój edukacji w Polsce, a także za wykreowanie zespołu, który samodzielnie będzie kontynuował realizację idei twórcy jednej z najważniejszych firm meblarskich w Polsce.

–> MENEDŻER ROKU – Rafał Chwast – Wiceprezes Grupy Nowy Styl, doceniony za globalny rozwój, bycie siłą napędową zmian i innowacji w jednym z najlepszych w Polsce przedsiębiorstw prywatnych, a przede wszystkim za skuteczne prowadzenie trzech zagranicznych projektów akwizycyjnych Grupy Nowy Styl, w której kieruje Pionami Finansowym oraz IT.

–> DEBIUT ROKU – Damian Słuja – twórca platformy społecznościowej BaseConnect dedykowanej studentom i absolwentom. Młodego przedsiębiorcę doceniono m.in. za dobry i potrzebny społecznie pomysł oraz upór w jego realizacji, a także umiejętności personalne w pozyskiwaniu sojuszników i partnerów oraz stworzenie zunifikowanego w skali międzynarodowej narzędzia, odpowiadającego na potrzeby i ambicje absolwenta.

–> OSIĄGNIĘCIE POZAZAWODOWE ROKU – Paula Bruszewska – za znakomitą inicjatywę „Zwolnieni z teorii”, angażującą 7 tys. nastolatków z całej Polski, uruchamiającą ich aktywność skierowaną na rozwiązywanie lokalnych problemów społecznych. Paulę Boruszewską wyróżniono za stworzenie jednej z najbardziej popularnych olimpiad dla uczniów szkół średnich, wspieranie obywatelskich postaw oraz inspirowanie młodych wolontariuszy.

Statuetkę za CAŁOKSZTAŁT OSIĄGNIĘĆ wręczono Prof. dr. hab. Jerzemu Hausnerowi.

Przejdź do listy artykułów »