Aktualności

Gala Konkursu Laury Magellana 2014 – relacja

_MG_1085

Ponad 200 przedstawicieli biznesu, mediów, kultury i nauki, powitał w piątek w Starej Zajezdni w Krakowie gospodarz konkursu Marek Dworak, Prezes Korporacji Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. – Wierzę, że wszyscy nominowani, wszyscy laureaci, oraz pozostali zgłoszeni, których kandydatury nie przeszły przez sito Jury, mają cechy popularyzowane w konkursie. Celem naszej Korporacji jest promowanie magellanowskiej postawy w biznesie oraz wysokiej jakości podejmowanych działań – podkreślał w swoim wystąpieniu.

Gościem specjalnym wydarzenia był Jacek Piechota, polityk, Minister Gospodarki w rządzie Leszka Millera oraz Minister Gospodarki i Pracy w rządzie Marka Belki, a obecnie Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. W swoim wystąpieniu nt. współpracy polskich i ukraińskich przedsiębiorstw podkreślał, że pomimo trudnej sytuacji politycznej i gospodarczej naszego wschodniego sąsiada, warto myśleć o biznesie na Ukrainie, jednak należy robić to bardzo rozważnie i ostrożnie, polegając na partnerach, którzy świetnie znają rynek i potrafią na nim funkcjonować. Jak zaznaczał w swoim wystąpieniu – powinniśmy wspierać Ukrainę w drodze do Europy, bo nasze drogi będą na polu gospodarczym co raz bardziej się zacieśniać.

Po wystąpieniu Jacka Piechoty nastąpiło przedstawienie sylwetek wszystkich nominowanych oraz uroczyste wręczenie nagród.

Przejdź do listy artykułów »