Jury

Skład jury konkursu
Laury Magellana 2014

Jury konkursu Laury Magellana składa się z osobowości reprezentujących różne doświadczenie
i spojrzenie na rzeczywistość gospodarczą. Różnorodność osób i ich ocen ma wpłynąć
na wybranie najciekawszych kandydatur do otrzymania nagród.

balcerowicz_ewa

DR EWA BALCEROWICZ

Współzałożycielka oraz przewodnicząca Rady Fundacji CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych. W latach 2004–2008 była prezesem zarządu CASE, a wcześniej (1991–2004) wiceprezesem. W CASE kierowała zespołami badawczymi i nadal prowadzi tam prace badawcze. W latach 1983–1996 r. pracowała w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN, do którego wróciła jesienią 2012 r. Obecnie jest Sekretarzem Generalnym Towarzystwa Ekonomistów Polskich.

rafal_brzoska

RAFAŁ BRZOSK A

Twórca, założyciel i współwłaściciel Grupy Integer.pl, właściciela Paczkomatów® InPost – największej na świecie sieci terminali do samodzielnego nadawania i wysyłania przesyłek oraz największej prywatnej poczty – InPost. Doświadczony menedżer, specjalista w zakresie tworzenia, wdrażania i rozwoju strategii sprzedaży oraz kreowania nowych możliwości rozwoju biznesu.

robert_korzeniowski

Robert Korzeniowski

Czterokrotny mistrz olimpijski. Pierwszy zawodnik w historii polskiego sportu i światowego chodu, który zdobył medale na trzech igrzyskach z rzędu, a także pierwszy który wygrał rywalizację na 20 i 50 km podczas jednych igrzysk. Aktualnie Przewodniczący Rady Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, Członek Komitetu Chodu Sportowego IAAF oraz Rady Fundacji Ronalda McDonalda.

marcin_piasecki

MARCIN PIASECKI

Redaktor i koordynator działów ekonomicznych „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”. Dziennikarz z dwudziestoletnim stażem. Pracował w „Polityce”, „Gazecie Wyborczej”. Był współtwórcą miesięcznika ekonomicznego „Profit”, wprowadzał na rynek polską edycję „Forbesa”. Wicenaczelny „Dziennika” i naczelny dodatku ekonomicznego do tej gazety – „The Wall Street Journal Polska”. Następnie wicenaczelny i wydawca „Dziennika Gazety Prawnej”. Współpracuje z licznymi stacjami telewizyjnymi i radiowymi. Członek Kapituły nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

rektor_140x140

prof. dr hab. inż.
Andrzej Chochół

Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (dawniej Akademii Ekonomicznej). Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, doktor habilitowany nauk ekonomicznych w zakresie towaroznawstwa, inżynier. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

balsamski_140x140

Jarosław Balsamski

Sekretarz Jury Laurów Magellana 2014. Członek Zarządu Korporacji UEK w od roku 2013. Zawodowo od 20 lat związany z bankowością korporacyjną – obecnie Dyrektor Bankowości Korporacyjnej (Duże Korporacje) w Południowym Centrum Korporacyjnym w Raiffeisen Bank Polska.